Najbardziej niezbadane kraje świata – 5 przykładów

Na naszej planecie znajduje się wiele tajemniczych zakątków, a wśród nich sporo miejsc, które mimo atrakcyjnego położenia i dużych rozmiarów nie są popularnymi, turystycznymi kierunkami.

Jakie są najbardziej niezbadane kraje na mapie świata?

Najbardziej tajemnicze kraje na ziemi

  1. Pakistan – niebezbieczny i tajemniczy kraj, w którym jednym z najpopularniejszych turystycznie miejsc jest granica z Indiami. Na pilnie strzeżonym przejściu granicznym każdego dnia tuż przed zachodem słońca ma miejsce huczna defilada połączona z zamknięciem granicy i zmianą warty. Wszystko odbywa się w iście teatralnym stylu i w otoczeniu tłumów obserwatorów.
  2. Tadżykistan – dziki, choć położony w samym sercu Azji kraj, pełen ukrytych pośród górskich szczytów miast i zapierających dech w piersiach krajobrazów. W cieniu Gór Pamir, jednego z najwyższych pasm górskich na świecie, na trasie dawnego Szlaku Jedwabnego i w otoczeniu dziewiczej natury skrywa się wiele małych, odciętych od cywilizacji wiosek z tradycyjną zabudową i gościnnymi mieszkańcami. Więcej informacji o Tadżykistanie znajdziesz tutaj: https://nieuwierzysz.pl/tadzykistan-jeden-z-najbardziej-niezbadanych-krajow-na-swiecie/.
  3. Bhutan – państwo położone w środkowej Azji, w strefie aktywnej sejsmicznie, w otoczeniu himalajskich szczytów. To kraj pełen zakazów, ale też wspaniałych krajobrazów i mitycznych, buddyjskich klasztorów wciśniętych pomiędzy skały.
  4. Birma – znany, ale mało popularny kraj z największym na świecie miastem widmo. Stolicą Birmy jest Naypyidaw – ogromne i dość nietypowe miasto, bo choć niemal całkowicie puste, to pełne ogromnych wieżowców i szerokich, kilkunastopasmowych dróg, których mogłaby pozazdrościć niejedna europejska metropolia.
  5. Korea Północna – kraj, który w XXI wieku wciąż pozbawiony jest dostępu do mediów, a wraz z tym wielu wiadomości ze świata. Większość osób mieszkających Korei Północnej nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, a wjazd tutaj jest możliwy tylko dla wybranych i to głównie w zorganizowanych grupach.