Witaminy zwalczające depresje

Depresja to poważny problem dotykający wielu Polaków.

Aby go pokonać należy współpracować ze specjalistami oraz zadbać o suplementacje odpowiednich witamin. Podpowiadamy, które z nich są szczególnie istotne podczas walki z tą chorobą.

Depresja a witaminy z grupy B

Niedobór witamin w organizmie może sprzyjać rozwijaniu się depresji i zaburzeń nastroju. W przypadku ich występowania należy zażywać witaminy z grupy B odpowiadające za odpowiednią prace ludzkiego mózgu. Warto tu wymienić tiaminę wspierającą wchłanianie składników odżywczych niezbędnych do pracy układu nerwowego.

Serwis https://prowitaminy.pl/ podaje, że nie można zapominać o witaminie B3, która redukuje ryzyko występowania lęków i niepokojów. Ponadto należy zadbać o suplementacje witamin B5, B9 oraz B12. Warto zainwestować w suplement, który zawiera wszystkie wyżej wymienione witaminy.

Witamina D3 – to warto wiedzieć w związku z leczeniem depresji

Znajdująca się odpowiednim poziomie witamina D3 zapewnia prawidłową prace mózgu. Jej niedobór zwiększa ryzyko występowania obniżonego nastroju. Jest to szczególnie widoczne w okresie jesienno-zimowym, kiedy dostęp do promieni słonecznych jest znacznie mniejszy niż w czasie innych pór roku. Dlatego warto przyjmować odpowiednie dawki tej witaminy, w większości przypadków jest to od 1000 do 2000 jednostek dziennie.

Na depresję witamina C

Według licznych badań naukowców witamina C pomaga w odzyskiwaniu dobrego nastroju i samopoczucia. Jej niedobór może prowadzić do rozwoju stanów depresyjnych, co uniemożliwia normalne funkcjonowanie. W przypadku mężczyzn dzienne zapotrzebowanie na tą witaminę wynosi 90 mg na dobę, u kobiet jest to 75 mg. Należy zaznaczyć, że osoby uzależnione od tytoniu powinny spożywać nieco większe dawki tej witaminy.