mysz

Jak wybrać i korzystać z myszy komputerowej

Istnieje wiele różnych typów myszy komputerowych. Dlatego należy rozważyć wybór takiego gryzonia, który będzie dla nas odpowiedni. Oto, czym należy się kierować podczas wyboru i korzystania z myszy komputerowej:

Uchwyt myszy

Nie chwytać myszy zbyt mocno! Spowoduje to tylko niepotrzebne obciążenie dłoni i nadgarstka. Mysz chwytamy lekko, kładąc dłoń na jej powierzchni.

Mysz od łokcia

Ważne jest, aby trzymać nadgarstek w pozycji neutralnej – mysz od łokcia. Jeśli użyjemy nadgarstka jako punktu obrotu, mikroruchy wyprowadzą go z pozycji neutralnej.

Ochrona nadgarstka

Z powyższego filmu pamiętasz, że nacisk kontaktowy na nadgarstek jest częstym problemem w przypadku większości myszy komputerowych. Powinniśmy to całkowicie zminimalizować, aby chronić nadgarstek.

Unikać ograniczania krążenia

Należy unikać naprężeń kontaktowych w nadgarstku. Ograniczenie dopływu krwi do ręki zwiększa ryzyko kontuzji.

Nie używać podpórki pod nadgarstek

Badania wykazały, że podpórka pod nadgarstek zwiększa ciśnienie w cieśni nadgarstka.

Unikać ograniczania ruchów ramion

Mysz od łokcia wymaga ruchu ramion. W związku z tym musimy się upewnić, że mamy dużo miejsca na ruch. Natomiast ograniczenie ruchu ręki może zachęcać do poruszania nadgarstkiem, co zwiększy stres i napięcie.

Utrzymywać mysz w ruchu

Podobnie jak w powyższym punkcie, dopilnujmy, aby mysz również miała wystarczająco dużo miejsca na swoją mobilność.

Kształt myszy

Warto stawiać na myszy o kształcie symetrycznym, a więc takie, które pasują do dłoni i są jak najbardziej płaskie, aby zmniejszyć wyprost nadgarstka.

Rozłożenie pracy

A jeżeli jesteśmy oburęczni, zawsze możemy włączyć funkcję szybkiego przełączania myszy między prawą a lewą ręką. Pozwoli nam rozłożyć obciążenie pracy z myszą na obie ręce. I nawet jeśli nie jesteśmy oburęczni, warto sobie wypracować tę umiejętność.

Możesz też zobaczyć zalety inteligentnego domu, z którymi możesz zapoznać się, klikając https://www.globalny.pl/jak-inteligentny-dom-moze-poprawic-nasze-zycie/.