smart-dom

Jak inteligentny dom może poprawić nasze życie

Technologia sprawia, że ​​życie w domu staje się coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze. Jakby nie było, to właśnie postęp technologiczny ułatwił ludzkie życie. Nagle możemy wyłączyć światło, czy zablokować drzwi za pomocą poleceń głosowych lub aplikacji mobilnych. Co więcej, dzisiejsze technologie inteligentnego domu przyczyniają się także do sprawnego i wydajnego funkcjonowania naszej sieci elektrycznej.

A więc, jakie sposoby możemy wykorzystać, aby nasz inteligentny dom poprawił jakość naszego życia?

Oszczędność na rachunkach za elektryczność

Sterujmy klimatyzacją, oświetleniem lub innymi urządzeniami w domu, będąc poza domem. Jeśli korzystamy z panelu sterowania, możemy zmienić ustawienia, aby działały w czasie, kiedy zużycie energii jest najtańsze.

Łatwe zabezpieczenie domu

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom możemy blokować i odblokowywać drzwi naszego domu z dowolnego miejsca. Ponadto, mamy możliwość kontrolowania i ustawiania oświetlenia albo uruchamiania alarmu w przypadku niepożądanego ruchu lub wkroczenia na naszą posesję. Co więcej, będziemy też otrzymywać natychmiastowe alerty, jeśli drzwi lub okna nieoczekiwanie się otworzą.

Szybkie wykrywanie przecieków

Decydując się na inteligentny dom, będziemy otrzymywać powiadomienia o wykryciu nadmiaru wody w miejscach, w których nie powinno jej być. A z racji szybkiego powiadamiania o problemie będziemy mogli go szybciej rozwiązać, dzięki czemu nie wydamy na to fortuny.

Blokowanie i odblokowanie drzwi

W inteligentnym domu nasze drzwi otwierają się automatycznie, gdy się do nich zbliżamy. A następnie zamykają się za nami, gdy się oddalamy.

Automatyczne oświetlenie

Inteligentne oświetlenie może zaoszczędzić pieniądze i zabezpieczyć dom, automatycznie reagując na nasze codzienne czynności i preferencje. Możemy ustawić, aby światła włączały się, gdy jesteśmy poza domem. Tym sposobem będzie wyglądać, że ktoś jest w domu. Albo możemy nastawić je na automatyczne wyłączanie, gdy wychodzimy z domu.

Kontakt z rodziną

Inteligentny dom to także bezpieczeństwo dla Twojej rodziny. Dzięki powiadomieniom wiemy, kiedy dzieci wracają do domu ze szkoły, kiedy samochody wjeżdżają na nasz podjazd, a także, kiedy zwierzęta nieoczekiwanie opuszczają dom. Możemy nawet monitorować i zabezpieczać za pomocą czujników niebezpieczne i niedostępne obszary.