Rok 2021 przełomem w technologii. Niezwykłe osiągnięcia, które mogą odmienić świat

Każdego roku producenci, programiści i innowatorzy szukają nowych sposobów na poprawę życia człowieka. Wiele gadżetów oraz technologii z 2021 roku z pewnością będzie miała kolosalny wpływ na 2022 rok. O czym warto wiedzieć?

VR staje się nową rzeczywistością

Wirtualna rzeczywistość pomału zaczyna podbijać świat. Mimo, że z pewnością nie każdy będzie nią zachwycony i wiele osób zdecyduje się na jej unikanie, to nie ma wątpliwości, że [b]VR stanie się nieodłącznym elementem życia[/b].

Metaverse

Z początku wirtualna rzeczywistość kojarzona była głównie z grami oraz dobrą zabawą. Chociaż jest to istotny segment tej wyjątkowej technologii, to VR ma znacznie szersze zastosowania.

Jednym z najistotniejszych zagadnień 2021 roku było [b]Metaverse[/b] zaprezentowane przez Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka. Wizja polega na zatarciu namacalnej granicy pomiędzy rzeczywistością i światem wirtualnym. Najprościej ujmując Google VR mają pomóc w przeniesieniu życia realnego do wirtualnej rzeczywistości. Jakby to miało wyglądać? Podstawową koncepcją jest możliwość stworzenia swojego [b]awatara w metaversum[/b]. Z jego pomocą byłoby można oglądać koncerty ulubionych zespołów z całego świata, brać udział w spotkaniach biznesowych czy szkoleniach. Wszystko to bez wychodzenia z domu.

Warto mieć na uwadze, że podobne koncepcje, choć znacznie prostsze wykorzystywane są już chociażby przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych do trenowania nowych pilotów.

Najciekawsze gry VR w 2021 roku

Posiadacze gogli [b]Oculus Rift[/b], [b]Valve Index[/b] czy [b]HTV Vive[/b] mieli okazję zapoznać się z tytułem [b]I Expect You To Die[/b]. W grze można wcielić się w postać tajnego agenta ze zdolnościami telekinetycznymi. Zadaniem gracza jest rozwiązywanie skomplikowanych zagadek oraz unikania śmiertelnych pułapek czekających na każdym kroku. Efekt wirtualnej rzeczywistości sprawia, że rozgrywka jest niezwykle emocjonująca i momentami bywa przerażająca.

[b]The Climb 2[/b] to druga gra oferowana dla posiadaczy okularów VR. Symulator wspinaczki gwarantuje niezwykłe doznania i sprawia, że gracz poczuje przypływ adrenaliny spoglądając na ziemię znajdującą się daleko w dole.

Technologia 2021 roku

Zaskakująca pomysłowość ludzka wraz z ogromnymi możliwościami sprawia, że niemal wszystko wydaje się możliwe. Technologia towarzyszy człowiekowi na każdym kroku: czasem w postaci drobnych smartfonów, innym razem w postaci ogromnych teleskopów krążących po orbicie.

Bezlusterkowce dominują nad lustrzankami

[b]Canon EOS R3[/b], [b]Nikon Z9[/b]oraz [b]Sony A1[/b]. Flagowe bezlusterkowce zostały wydane przez największe firmy zajmujące się technologią fotograficzną. Jednocześnie zapowiedziane zostało zaprzestanie prac nad popularnymi lustrzankami. Oznacza to, że bezlusterkowce niebawem całkowicie zdominują rynek fotograficzny.

Bezlusterkowce charakteryzują się szeregiem zalet, dzięki którym przewyższają popularne lustrzanki. Jest to nie tylko jakość wykonywanych zdjęć, ale także lżejszy korpus, znacznie cichsza praca, możliwość dodania systemu śledzenia oczu czy większe możliwości w zakresie tworzenia filmów. A to zaledwie początek długiej listy. W 2022 rynek fotografii cyfrowej z pewnością ulegnie licznym zmianom.

Nowa misja kosmiczna 2022 r. „Radość i wdzięczność”.

Składane smartfony

W sklepach można zobaczyć czasem oryginalne telefony, które można składać w pół. Jak się okazuje, cieszą się one zainteresowaniem na tyle dużym, że prace nad ich rozwojem ruszyły w ogromnym tempie. Szacuje się, że do 2023 roku ich sprzedaż może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie, co dodatkowo podnosi temperaturę konkurencji pomiędzy [b]Samsungiem[/b], [b]Xiaomi[/b] i [/b]iPhonem[/b].