Nowa misja kosmiczna 2022 r. „Radość i wdzięczność”.

Prawdopodobnie wystartuje wiosną 2022 r. na prywatnej kapsule SpaceX lub Boeing. Przeprowadzi nowe eksperymenty, takie jak drukowanie 3D i zachowanie ludzkiego ciała w mikrograwitacji, z myślą o eksploracji Księżyca.

Wszystko to wydarzy się siedem i pół roku po pierwszym doświadczeniu na orbicie na pokładzie Stacji Kosmicznej, misji Futura. Wystartował 23 listopada 2014 r. z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie i powrócił 11 czerwca 2015 r., po spędzeniu 200 dni w kosmosie. W ostatnim przedsięwzięciu przeprowadził kilka eksperymentów zaprojektowanych przez uniwersytety i instytuty badawcze. Różnic w porównaniu z siedmioma laty jest wiele. Z pewnością jest to duża zmiana.

A nawet na orbicie wszystko się zmienia. Będą nowe eksperymenty, które zostaną podjęte, patrząc na Ziemię i Księżyc. Eksperymenty, które przeprowadzi Samantha, są zgodne z długoterminowymi celami eksploracyjnymi, będą kontynuować rozpoczęte już testy autorstwa Parmitano na temat zachowania ciała oraz jedzenia i wydajności w locie do przyszłych podróży. ASI wciąż otworzyło wezwanie do nowych eksperymentów. Bardzo ważny aspekt, przyczyni się do aspektu edukacyjnego, zainspiruje młodsze pokolenia.

Należy wspomnieć o dwóch postępach w zakresie eksperymentów na pokładzie ISS. Będziemy kontynuować eksperymenty, które już są w toku, ale mamy też nowe, które rozpoczną się, gdy będę na pokładzi, który ma zostać zainstalowany. Będzie obsługiwać pierwszą drukarkę 3D do metali, więc będziemy wykonywać wytwarzanie addytywne nie tylko z tworzywami sztucznymi, technologią, która pozwoli nam być bardziej autonomicznymi wokół Księżyca lub dalej. Następnie eksperyment Bartolomeo zostanie zainstalowany poza modułem Columbus, aby analizować gęstość plazmy w górnych warstwach atmosfery i zrozumieć, jak wpływa ona na telekomunikację satelitarną i nawigację. Ale będziemy też mieli inne eksperymenty dotyczące ludzkiej fizjologii i podtrzymywania życia, z wykorzystaniem alg, spiruliny, która wydobywa tlen z dwutlenku węgla.

Rok 2021 przełomem w technologii. Niezwykłe osiągnięcia, które mogą odmienić świat

Szkolenia Samanthy do jej drugiej misji rozpoczęły się już na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w Europejskim Centrum Astronautów ESA w Kolonii w Niemc. Samanta dokona przeglądu systemów i procedur Stacji Kosmicznej oraz przeszkoli się w konkretnych eksperymentach i zadaniach, które będzie wykonywać w kosmosie. W ostatnich latach Samantha pracowała nad różnymi projektami, z młodymi ludźmi zajmującymi się technologiami kosmicznymi i inżynierami, którzy projektują środowiska, które będą gościć astronautów na orbicie księżycowej. Teraz jednak nadszedł czas, aby "przesiać" gwiazdy.