Czym jest zdrowie psychiczne

Świadomości tego czym jest zdrowie psychiczne pozwala na zadbanie o jego dobrą kondycję. Na początek najlepiej sięgnąć po sprawdzone definicje, a następnie przejść do różnych podejść na temat zdrowia psychicznego.

WHO czyli Światowa Organizacja Zdrowia określa zdrowie psychiczne jako dobrostan, który wpływa na samopoczucie człowieka i jego kondycję , która określa jego zdrowie oraz stan psychiczny i fizyczny.
Zdrowie psychiczne oznacza pełnię sił do życia i energii do działania. Wpływ na te czynniki ma dobre odżywanie się, regularna aktywność fizyczna, te dwa czynniki to podstawa do dobrego samopoczucia. Utrzymanie dobrostanu psychicznego i zdrowia jest możliwe, gdy odczuwamy satysfakcję emocjonalną z naszego życia. Wówczas nasze życie psychiczne jest stabilne, a ono pozwala organizmowi na lepszą regenerację i zdrowie.
Zdrowie ma też znaczenie pod względem tworzenia relacji z innymi ludźmi, dobrych relacji partnerskich i prywatnych, dobrej pracy zawodowej, snu. Dlatego warto zadbać o wszystkie te obszary naszego życia.
Słuchanie o dobrej kondycji psychicznej samo w sobie już sprawia, że czujemy się lepiej. Podstawowymi czynnikami wpływającymi na taki stan są: dobre odżywanie się oraz aktywność fizyczna.
Źródło: zdrowie. Wprost.