Iga Świątek w PółFinale Australian Open 2022 Zmierzy się z Danielle Rose Collins

Zawsze możesz skorzystać ze sprawdzonych informacji na temat sportu. Sformułuj swoje opinie na temat zawodników tenisa ziemnego oraz całego turnieju Australian Open. Nie musisz się znać na drobnych szczegółach, ważne, że sport sprawia Ci radość. Zachowaj dla siebie najlepsze zestawienia statystyczne i zobacz jak potoczy się turniej w rzeczywistości. Oto garść informacji na temat rywalki Igi Świątek – Danielle Collins.

Trzygodzinny do zwycięstwa, tak mógłby brzmieć tytuł filmu o awans do finału Igi Świątek. Pokonała znakomitą Kaię Kanepi i będzie walczyć o tytuł mistrzyni Australian Open. Nie będzie jej jednak łatwo. Danielle Rose Collins to mocna przeciwniczka, która też pragnie zdobyć ten tytuł i związane z nim nagrody.
Sportowefakty gruntowanie omawiają walkę Igi Świątek o finał Australian Open. Od pierwszego meczu w tym turnieju kibicują naszej tenisistce. A kim jest przeciwniczka naszej rodaczki?
Ostatnio Iga Świątek pokonała Kaię Kanepi, która plasuje się na 115 miejscu w rankingu światowym. Jednak liczby nie mają znaczenia, ponieważ ta młodziutka tenisistka, przed walką z Igą Świątek pokonała turniejową "dwójkę" Arynę Sabalenkę. Na szczęście Polak poradziła sobie z rywalką. Chociaż trzeba przyznać, że w męczącym meczu, który trwał trzy godziny.
Półfinał Australian Open będzie wydarzeniem goszczącym na jednym krocie Igę Świątek i Danielle Collins.
Dla rywalki Polki będzie to już któryś z rzędu turniej, karierę rozpoczęła w 2009 roku i obecnie zajmuje 30 miejsce w tym turnieju, nasza tenisistka zajmuje 7 miejsce.
Danielle Collins miała możliwość grania w dwóch finałach takiej rangi w 2021 roku: w Palermo oraz w San Jose.
Rywalka naszej tenisistki grała już w półfinale Australian Open w 2019 roku, w którym przegrała z Petrą Kvitovą, a w 2020 roku grała w ćwierćfinale Rolanda Garrosa.
Po Australian Open 2022 Collins może liczyć na duży skok w rankingu. Prawdopodobnie uplasuje się w pierwszej dziesiątce tego cenionego turnieju tenisa ziemnego.
Interesujące dla fanów tenisa ziemnego będzie to, że obie panie spotkały się już na korcie. Było to 25 lutego 2021 w turnieju w Adelajdzie. Pierwszy set wygrała Polka, a drugi się nie odbył po skreczowaniu przez Collins.

Kolejne Dyskwalifikacje w Skokach Narciarskich Sepp Gratzer Oburzony

Warto oglądać mecz Polki i trzymać kciuki. To dla naszej tenisistki dopiero początek kariery. Jej rywalka jest już znana od 2009 roku. Takie mecze ogląda się z zapartym tchem i wyczekuje każdego zagrania. Czy Iga Świątek poradzi sobie z Danielle Collins?
Źródło: Sportowefakty.