Unikaj żmudnego prasowania dzięki inteligentnym metodom suszenia ubrań

Zadanie prasowania ubrań może być dla wielu osób w Polsce prawdziwym koszmarem. Wyobrażenie sobie godzin spędzonych nad deską do prasowania z górą ubrań, jest wystarczająco przytłaczające, aby pozbawić cię chęci do tej czynności. Co więcej, co jeśli twoje żelazko jest niesprawne? Nie ma powodu do obaw. Istnieje wiele sprawdzonych metod, które mogą przyjść z odsieczą.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na to, jak wieszamy nasze ubrania do suszenia – ma to istotny wpływ na łatwość prasowania. Ubrania odpowiednio rozwieszone na suszarce mogą być łatwiejsze do prasowania, a niektóre z nich nawet można całkowicie pominąć podczas tej czynności. W przypadku cienkich tkanin powinniśmy je wieszać za pomocą spinaczy, natomiast T-shirty powinny być zawieszane do góry nogami, trzymając je za dolną krawędź. Dżinsy z kolei, wystarczy rozłożyć i wieszać za paskiem.

Jak zapobiegać prasowaniu?

Koszulki najlepiej jest otrzepać, wyprostować rękawy i zawiesić na plastikowym wieszaku, upewniając się, że kołnierz jest ułożony i guziki są zapięte. Stosując tę metodę, możemy uniknąć męki prasowania koszulek na zawsze. Ta sama zasada może być stosowana dla sukienek – wystarczy je otrzepać i zawiesić na wieszaku.

Warto przypomnieć, że podczas prania zalecane jest ustawienie najniższej prędkości wirowania. Im bardziej ubranie jest odwirowane, tym bardziej się gniecie. Po zakończeniu cyklu prania, ubrania należy jak najszybciej wyjąć. Pozostawienie ich w bębnie przez dłuższy czas spowoduje powstanie zagnieceń. W walce z pogniecionej odzieży, pomocny może okazać się również suszarka do włosów.