Fryzury, które zdominują 2024 rok – odważne cięcia i grzywki wcale nie są passé

Planujesz zmianę fryzury na rok 2024? Trendy stawiają na śmiałe cięcia i przekonują, że grzywka nie jest przestarzała. Nadchodzący rok zdecydowanie skłania się ku krótkim cięciom z osobowością, a romantyczne, długie włosy w stylu Roszpunki pozostają w tyle. W modzie będą oryginalne grzywki, falowane fryzury oraz uczesania podkreślające twarz. Nie przychodzi nam jednak do głowy pozbywać się lakieru do włosów, który doskonale nadaje się do wygładzania niskich kucyków!

Początek nowego roku to idealna okazja do metamorfozy, zarówno tej małej, jak i dużej. Taka zmiana często działa jak zastrzyk energii i dodaje otuchy. Czy jesteś gotowa na radykalne kroki? A może jesteś wierna swoim długim włosom, ale chciałabyś nadać im trochę charakteru? W trendach na 2024 rok każda kobieta znajdzie coś dla siebie – minimalistka, praktyczka lub ekstrawagantka, która lubi łamać konwenanse.

Na fali retro

W latach 80. panowała moda na długie fryzury, natomiast dekadę później królowały krótkie, pełne fryzury inspirowane stylem Lady Di. Jednak w 2024 roku trend stawia na złoty środek między tymi dwoma ekstremami – włosy będą cięte do ramion lub na wysokość żuchwy. Pamiętajmy jednak, żeby zachować trochę zapasu długości. Krótki bob odszedł od prostownic i idealnie ułożonych na szczotce pasm i skierował się w stronę lokówki oraz fal, które dodają fryzurze objętości.

Fryzura z falami nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy zwinąć grubszą partię włosów na lokówkę lub modelować je za pomocą pianki czy innych produktów do stylizacji, a potem je rozczesać, by uzyskać naturalny wygląd. To modna propozycja na 2024 rok pasująca kobietom w każdym wieku. Podkreśla twarz, odkrywa ramiona i szyję, a także dodaje wrażenia lekkości.

Mikro grzywka na topie

Grzywki nie tracą popularności od dłuższego czasu. Choć wiele kobiet wybiera tzw. curtain bangs, czyli grzywkę „kurtynową” rozchodzącą się na boki, trendy na 2024 rok wymagają odwagi i są skierowane do miłośniczek ekstrawagancji.