Wielomilionowy wyciek danych klientów i pracowników Ticketmaster. Uwaga, ostrzega Biuro Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej przekazało ostrzeżenie dotyczące alarmującego wycieku danych z serwisu Ticketmaster. Jeśli korzystałeś z ich usług, powinieneś sprawdzić, które informacje ujawniono i jak możesz się teraz zabezpieczyć. pl.

Ticketmaster, globalna firma specjalizująca się w sprzedaży biletów na różnego typu wydarzenia sportowe i kulturalne, padła ofiarą hakerskiego ataku. W wyniku tej niepożądanej ingerencji, dane kilkudziesięciu milionów jej klientów i pracowników zostały skompromitowane.

Czy zastanawiasz się, co dokładnie wyciekło? Ujawnione informacje obejmują szczegóły rachunków bankowych, numery kart płatniczych oraz dane osobowe takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, miejsce zamieszkania czy numer telefonu.

Jeśli korzystałeś z usług Ticketmastera do zakupu biletów, BIK podaje kilka wskazówek, co należy zrobić. Pierwszym krokiem powinno być usunięcie swojej karty płatniczej z serwisu, jeśli była tam zarejestrowana. Na szczęście, ujawnione dane nie umożliwiają nieautoryzowanego obciążenia konta, więc nie ma konieczności zastrzegania karty – tak przekazuje BIK w swoim komunikacie.

Niemniej jednak, Biuro Informacji Kredytowej podkreśla, że hakerzy mogą wykorzystać zdobyte informacje do przeprowadzenia ataków typu spoofing czy phishing. Mogą oni podszywać się pod różne instytucje, banki czy urzędy i manipulować danymi w celu nakłonienia osoby do wykonania przelewu lub podania danych do logowania na swoje konto. BIK zdecydowanie apeluje o zachowanie ostrożności.