Wizja przyszłości: Hotel w kosmosie na 400 gości

Cały sektor turystyczny od lat stawia sobie za cel umożliwienie podróżnikom odwiedzania każdego kąta naszej planety. Wydaje się jednak, że obszar Ziemi nie jest już wystarczająco atrakcyjny. Wśród najnowszych informacji z branży, specjalne miejsce zajmuje komunikat wydany przez Orbital Assembly Corporation (OAC). Zgodnie z nim, firma jest aktualnie na etapie realizacji projektu budowy hotelu mogącego przyjąć aż 400 gości. Co istotne, ten unikalny obiekt będzie zlokalizowany w przestrzeni kosmicznej.

Plan Orbital Assembly Corporation dotyczący hotelu w kosmosie to nie pierwszy tego typu pomysł, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnich latach. Do tej pory jednak były to raczej fantastyczne wizje niż konkretne projekty. Teraz sytuacja się zmieniła – OAC faktycznie pracuje nad realizacją takiego przedsięwzięcia. Prace trwają już od dwóch lat, a cały proces został zaprezentowany inwestorom podczas spotkania online.

Wcześniejsze oczekiwania turystów co do widoku z okna hotelowego najczęściej koncentrowały się na pięknych krajobrazach morskich lub oceanicznych. Najnowszy projekt OAC idzie jednak o krok dalej – widok z okna tego hotelu ma obejmować całą Ziemię. Planowany hotel ma być częścią stacji kosmicznej Voyager, będącej ogromnym pierścieniem o średnicy 200 metrów i imponującej masie dwóch i pół tysiąca ton. W jego wnętrzu znajdą się 24 moduły mieszkalne, które pomieszczą od 316 do 440 gości.

Orbital Assembly Corporation, jako główny wykonawca projektu, planuje najpierw zbudować prototyp kosmicznego hotelu. Będzie on miał średnicę 61 metrów, a wszystkie elementy zostaną złożone za pomocą robota sterowanego z powierzchni Ziemi. Firma OAC przewiduje, że jeśli prototyp okaże się sukcesem, rozpoczną budowę pełnowymiarowej stacji kosmicznej. Prace nad tym gigantycznym projektem mają ruszyć już w 2025 roku.