Właściwości aqua aerobiku jako formy ćwiczeń dla poprawy kondycji i odchudzania

Aqua aerobik, czyli aktywność fizyczna wykonywana w wodzie, zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Cieszy się popularnością wśród tych, którzy pragną poprawić swoją formę, zwiększyć siłę mięśniową oraz skutecznie zredukować masę ciała. W tym artykule pod lupę weźmiemy główne atuty tej unikalnej formy ćwiczeń.

Do największych plusów aqua aerobiku należy to, że ćwiczenia te są realizowane w środowisku wodnym. Oznacza to minimalne obciążenie dla stawów, co sprawia, że ta forma ruchu jest niezwykle korzystna dla osób zmagających się z dolegliwościami stawów lub tych, którzy muszą niestety omijać ćwiczenia o dużym obciążeniu ze względu na urazy. Aqua aerobik to również świetna propozycja dla osób starszych! Woda wymusza na nas większy wysiłek i angażowanie większej ilości energii, niż w przypadku ćwiczeń na sucho. Dzięki temu, aerobic wodny to idealny sposób na poprawę formy fizycznej, zwiększenie wydolności organizmu i poprawę krążenia.

Zalety aqua aerobiku w odchudzaniu

Aerobik, niezależnie czy wykonywany jest na lądzie czy w wodzie, jest fantastyczną formą ruchu dla wszystkich, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy lub zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Warto jednak zauważyć, że ćwiczenia w basenie dają możliwość spalenia więcej kalorii, niż te realizowane na lądzie. Regularna praktyka aqua aerobiku może przyczynić się do szybszej i bardziej efektywnej utraty wagi oraz ujędrnienia sylwetki – pamiętajmy, że wszystko to bez obciążania stawów! Dodatkowy atut? To doskonały sposób na pozbycie się stresu powiązanego z obowiązkami dnia codziennego czy pracą.