Zumba – gra taneczna dla entuzjastów fitnessu o rytmach latynoskich

W ciągu ostatnich kilku lat, Zumba zdobyła serca ludzi na całym świecie. Jest to taniec pełen radości i energii, który łączy w sobie elementy fitnessu i rytmów latynoskich. Ci, którzy polubili Zumbę, cenią przede wszystkim jej energetyczną muzykę, łatwe do nauczenia się kroki i niepowtarzalną atmosferę. Zumba jest również fantastycznym sposobem na poprawę figury, kondycji oraz na odprężenie po stresującym dniu. Jeśli zastanawiasz się, czy rozpocząć treningi Zumby, zapoznaj się z tym, co ta forma fitnessu ma do zaoferowania, jakie są jej typy i jakie efekty można po niej oczekiwać.

Zumba jest stosunkowo nową formą ćwiczeń fitness, która narodziła się w latach 90-tych. Jej twórcą jest Alberto Perez, tancerz z Kolumbii. Pewnego dnia zapomniał swój krążek z muzyką przeznaczoną na lekcje aerobiku. Zamiast jednak anulować zajęcia, postanowił kontynuować je przy pomocy płyt z rytmami latynoskimi, które miał przy sobie.

Jego spontaniczny wybór okazał się sukcesem. Uczestnicy lekcji byli oczarowani połączeniem tańca i fitnessu. Zumba zyskała na popularności na całym świecie, a spontaniczny taniec Pereza przekształcił się w unikalną formę aktywności fizycznej.

Aktualnie Zumba jest programem treningowym objętym licencją. Aby móc prowadzić takie zajęcia, trzeba ukończyć odpowiedni kurs i dołączyć do sieci instruktorów Zumby zwanej Zumba Instructor Network. Ten program nie tylko udziela członkom zgody na prowadzenie zajęć pod marką Zumba, ale także zapewnia dostęp do różnych narzędzi pozwalających na podnoszenie kwalifikacji instruktorów.