hybrydy

5 najlepszych samochodów hybrydowych

Prawda jest taka, iż dzisiejsze postępy w technologii hybrydowej wskazują, że może ona naprawdę zmienić przyszłość naszych samochodowych podróży. I pomimo że nie są całkowicie skazane na napęd elektryczny, pojazdy hybrydowe zapewniają to, co najlepsze z obu światów.

Oto lista pojazdów hybrydowych, które są szczególnie warte uwagi:

Toyota Highlander

Toyota Highlander to średniej wielkości SUV, który pomieści całą rodzinę w stylowym wnętrzu. Highlander ma wiele funkcji dla kierowców, które zapewniają doskonałe rozwiązania technologiczne.

Układ deski rozdzielczej został zaprojektowany tak, aby zapewnić luksusową atmosferę bez dużej ceny. Jak na średniej wielkości SUV-a przyspieszenie też nie jest złe. Pojazd posiada moc 280 KM i dostarcza 28 mpg na autostradzie. Być może nie jest jakąś super bestią, ale nie jest też szarą myszką.

Honda Accord Hybrid

Honda Hybrid wykracza poza Highlandera, dając 50 mpg w mieście i 45 na autostradzie. Accord jest bardziej kompaktowa i bardziej skoncentrowana na oszczędności paliwa, podczas gdy Highlander w pierwszej kolejności przeznaczony jest do przewożenia ludzi. Automatyczna skrzynia biegów została tu zaprojektowana tak, aby zapewnić dobre prowadzenie bez ryzyka utknięcia w korku.

Inne funkcje obejmują m.in. wejścia USB, bardzo przestronny ekran informacyjno-rozrywkowy, wysyłanie bezdotykowych wiadomości i ostrzeżenia o kolizji. Należy zaznaczyć, że są to tylko niektóre z funkcji, jakie oferuje Honda Hybrid.

Chevrolet Volt

Nie każdy potrzebuje dużego, przestronnego, pojemnego samochodu. Dlatego ten wózek zaprojektowano z myślą o połączeniu technologii hybrydowej z superpłynnym prowadzeniem. Płynne przejście między technologią gazową a technologią hybrydową to znakomita opcja dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z pojazdami hybrydowymi.

Musimy dorzucić, że tylne siedzenia mogą być nieco ciasne dla osób przyzwyczajonych do większych samochodów, takich jak Accord czy Highlander. Jednakże ten czterokołowiec w dalszym ciągu staje na wysokości zadania.

Kia Optima

Kia Optima dostarcza 36 mpg w mieście i 40 mpg na autostradzie. Jest przestronna i wyposażona we wspaniałe funkcje dla kierowców, którzy uwielbiają być w drodze. Dla bezpieczeństwa możemy się też zdecydować na dorzucenie dodatkowej kamery. Jakby nie było, kamery cofania pomagają chronić ludzi i zwierzęta.

Optima oferuje też zdalne otwieranie bagażnika, bezkluczykowy dostęp, regulowane elementy sterujące i piękne detale skórzane. Ten pojazd może pomieścić pięć osób, co czyni go świetnym samochodem rodzinnym.

Ford C-Max

A jeżeli szukamy bardziej pojemnej hybrydy, warto skierować swój wzrok w stronę Forda C-Max. Pojazd jest zaprojektowany pod kątem zwrotności i przestrzeni. I podobnie jak w przypadku Highlandera, wiele osób wybiera Forda C-Max, ponieważ zapewnia dużo miejsca na przewóz osób i pakunków.

Ford C-Max oferuje 42 mpg w mieście i 37 mpg na autostradzie. Funkcje tego wehikułu obejmują bezkluczykowy rozruch, regulowane elementy sterujące, zdalne uruchamianie silnika i otwieranie bagażnika, a także wielowarstwowy interfejs multimedialny.

Istnieje wiele wspaniałych hybryd na dzisiejszym rynku. W związku z tym, jeżeli zastanawiamy się nad wyborem takiego pojazdu, powyższe modele z pewnością nas nie zawiodą. Dzięki nim będziemy mogli podróżować w wielkim stylu, jednocześnie dbając o zdrowie Matki Natury.

A jeśli stawiasz na zaawansowane technologicznie pojazdy, warto pomyśleć też o inteligentnych rozwiązaniach dla domu. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani takim wyborem, przygotowaliśmy artykuł na temat najlepszych zalet inteligentnego domu.