sport

Bardzo nietypowe dyscypliny sportowe

Oczywiście wszyscy znamy dyscypliny, takie jak koszykówka, piłka nożna i siatkówka. Jednakże istnieje też wiele innych, bardzo ciekawych sportów, które nie są aż tak popularne. Niektóre z nich odznaczają się ogromną kreatywnością w ich tworzeniu, dlatego warto zerknąć, jak dzisiaj wyglądają bardzo nietypowe dyscypliny sportowe.

Joggling (żonglerka w biegu)

Na pierwszy rzut oka może się to nie wydawać tak fantastycznym zajęciem. Jednakże, jeśli spojrzymy na zawodników maratonu, którzy biegną, żonglując piłkami na dystansie kilkudziesięciu kilometrów, dyscyplina ta naprawdę zaczyna wywierać piorunujące wrażenie.

Niektórzy ludzie zmagają się ze zwykłym bieganiem, a jeszcze więcej osób ma problemy z tradycyjnym żonglowaniem. A jeśli połączymy te dwie czynności, otrzymamy bardzo efektowny sport, którym możemy zachwycać wszystkich dookoła.

Boks szachowy

Gra w szachy wymaga cierpliwości, strategii i umiejętności. Jednak, dlaczego tych dwóch graczy nie mogłoby się też przy okazji uderzać po twarzach? Tym sposobem konkurencja ta staje się o wiele ciekawsza. I na tym właśnie polega boks szachowy.

Dyscyplina ta wymaga tego samego zestawu umiejętności, co zwykła gra w szachy. Jednak dochodzi do niej jeszcze pewien element fizyczny, który sprawia, że gracze kończą swój pojedynek z siniakami i opuchliznami. A to dlatego, że uczestnicy wygrywają za pomocą szachów albo nokautujących ciosów.

Namioty na klifie

Jeśli boimy się wysokości, powinniśmy się trzymać z dala od tego dziwnego zajęcia. Aczkolwiek, jeżeli lubimy wspinać się po skałach na stromą górę, a przy okazji spać w namiocie, który dosłownie wisi na kotwicach na ścianie góry, to może to być idealne rozwiązanie na intensywny zastrzyk adrenaliny.

Namiot jest podwieszany na ścianie – na zboczu skały i przytwierdzany kotwicami, aby zapewnić należytą stabilność. Jednak, jeżeli mamy ochotę na taką rozrywkę, warto najpierw wypróbować tę opcję na wewnętrznej ścianie wspinaczkowej.

Żeglarstwo lodowe

Kto powiedział, że wszyscy żeglarze muszą czekać na ciepłą i przyjemną pogodę, aby wybrać się w rejs? Świetnym rozwiązaniem może być tutaj żeglarstwo lodowe, ponieważ jest bardzo podobne do żeglarstwa tradycyjnego, tylko że nie musimy martwić się o sztorm.

Żeglarstwo lodowe odbywa się na bojerach, czyli tzw. ślizgach lodowych, które wyposażone są w płozy napędzane dużym żaglem. Dzięki tej opcji nasza miłość do żeglarstwa może nam towarzyszyć przez cały rok.

Unihokej

Dla wszystkich, którzy mają naprawdę dobrą koordynację ręka-oko, unihokej może być idealnym sportem. A to dlatego, że jest to połączenie lacrosse’a i hokeja na podłodze, ponieważ gracze używają podobnie zakrzywionego kija do utrzymania kontroli nad piłką.

Unihokej powstał w latach 70. i z czasem stał się tak popularny, że w 2020 roku włączono go do dyscyplin olimpijskich.

Piłka błotna

Piłka nożna dostarcza niesamowitych emocji milionom kibiców na całym świecie. Z kolei jeszcze lepszą rozrywką jest piłka nożna w gigantycznej kałuży błota. Jest to główna atrakcja piłki błotnej, gdzie zawodnicy rozgrywają mecze na boisku, które jest całe pokryte błotem.

W trakcie spotkań gracze przestrzegają dokładnie tych samych zasad, co w tradycyjnej piłce nożnej. I pewnie po rozegraniu takiego meczu, wskoczenie pod prysznic nabiera u nich zupełnie nowego znaczenia.

A tutaj sprawdzisz najbardziej ekstremalne dyscypliny sportowe na świecie.

Noszenie żony

Oczywiście ktoś musiał wymyślić sport, w którym mężowie będą mogli udowodnić, że ​​rycerskość wcale jeszcze nie umarła. Z żonami przywiązanymi do ramion i pleców mężczyźni przenoszą swoje małżonki przez wiele przeszkód w rozmaitych wyścigach.

Co prawda, sport okazał się tak angażujący, że odbywają się nawet Mistrzostwa Świata w Biegu z Żoną na plecach. Ponadto, dla zwycięzców nie liczą się medale ani podobne wyróżnienia, tylko okazja do zanurzenia się w ogromnej beczce piwa, ponieważ otrzymują tyle litrów tego złotego trunku, ile waży ich żona.

Tak oto wyglądają jedne z najbardziej nietypowych sportów na świecie. Jeżeli więc mamy zamiar skorzystać z powyższych atrakcji, z pewnością będziemy bardzo usatysfakcjonowani każdą z nich.